Začátek a konec Blogu.cz

29. května 2018 v 18:34 | Sacharin |  MOJE NÁZORY
Milí blogeři, já na tohle Téma Týdne "Začátek a konec" ani neplánovala nic psát. Může za to také fakt, že už mělo být TT dávno vyměněné za "Mých Top 5". Ale nějak jsem se zatoulala na blog vedení tohoto serveru a - jelikož se stále a pořád řeší technické problémy Blog.cz - využívám nastalé situace a zpoždění Tématu Týdne a přidávám ještě jeden příspěvek.

Nalijme si čistého vína. Blog.cz má dlouhodobé technické problémy a dlouhodobě se spekuluje o tom, že TV Nova ho prostě jednou zruší a bude to. No, co na to říct. Snad jen to, že i kdyby to TV Nova měla v plánu, moje vrozené - nebo spíš naučené - kritické myšlení mi našeptává, že bychom se o tom nedozvěděli nějak moc dopředu. Není to útok na vedoucí Hanku, nýbrž domněnka, že to jsou interní informace, které by do světa nepustili dříve, než by uznali za vhodné, aby se vyhnuli vlně nevole a roztrpčení skalních blogerů a uživatelů Blog.cz. Je to stejné, jako když si naivně myslíte, že ze zpráv máte stoprocentní přehled o tom, co se děje v naší politice. Možná mě budete považovat za konspiračního teoretika, ale já prostě nevěřím tomu, že se všechna fakta a problémy a kauzy a špinavosti dostanou na světlo světa. Myslím si, že je spousta věcí, o kterých běžný člověk nemá ani tušení, protože to prostě elita nahoře ani sdělit nesmí. Důvodem může mít například strach z poprasku, paniky, ba i kritiky. Není to fér, ale podle mě to tak je. A upřímně občas je to snad i lepší, než tupé stádo panikařících lidí. Takže informace, které si utváříme o naší rodné vlasti, jsou z mého pohledu zkreslené a určitě ne všechny. Omlouvám se všem, že jsem vybrala téma zrovna politiky, o kterém se jinak hrozně nerada bavím z hlediska toho, že je to nejrizikovější téma na konverzaci, které může způsobit dohadování a urážky, ale lepší přirovnání mě momentálně nenapadlo, ačkoliv si myslím, že podobně fungujících odvětví by se rozhodně našlo více. Třeba nějaké interní firemní informace a tak dále.

Bohužel mě to vede k jisté nedůvěře, pokud se k nám dostávají informace, že Blog.cz pracuje na svých nedostatcích a rozhodně se nehodlá zastavovat. Tahle možnost mě - zveličeně řečeno - občas budí ze spaní. Mně se totiž jinam nechce. Já už jsem ve svém článku o tipech, jak psát téma týdne, zmínila, že na Blog.cz jsem doma. A to bohužel (nebo bohudík) platí pořád. Tudíž mi nezbývá nic jiného, než věřit informacím, které se k nám dostávají, a slibům. Věřit, že Blog.cz bude lepší a že má před sebou ještě - jak tedy za sebe doufám - dlouhou budoucnost.

Nicméně Blog.cz technické problémy má. Promiňte, že se opakuji. Ale jak se k tomu postavit? Upřímně - já si tak maximálně povzdechnu a doufám v lepší časy. Zas tolik funkcí na této platformě nevyužívám. Potřebuji psát, vkládat odkazy (to dělám opravdu hodně) a sem tam vložit nějaký obrázek. Ani to moc nedělám, protože jsem líná kvůli článku fotit vlastní, ačkoliv k cizímu vždycky vložím odkaz na zdroj. Nejsem si totiž úplně jistá, jestli to pro neporušování autorských práv stačí. A přiznám se, že správné citace zdroje obrázků - které nás učili při přípravě na absolventskou práci na vyšší odborné škole - si už absolutně nepamatuji a nějak mně vždycky ty internetové odkazy přišly strašně složité. Což byla, když odbočím, vlastně moje výhoda, protože do absolventských a bakalářských prací stejně pedagogové preferují knižní odkazy. Ovšem zpátky k věci.
Co se psaní článků tyče, už se mi myslím jednou stalo, že se mi článek propsal tak, že se neuložil a uveřejnila se pouze půlka první věty z celého elaborátu. Jenže to mě nerozhodí, protože já si povětšinou automaticky článek ukládám do Wordu v počítači. Pokud se tedy neuloží, či zveřejní chybně, mohu ho dokola ukládat i 150x, než technice nakopu, vy víte co. Takže se mi článek prostě neztratí, i kdyby chtěl. Což dělám mimo jiné i proto, že bych si do budoucna články chtěla vytisknout, jelikož Internetová a elektronická doba je fajn, ale jestli někdy dojde proud, nebo spadne internet, přijdeme úplně o všechno.

Horší je to s úpravami dodatečnými. Často se totiž propíší jenom na titulní stranu blogu, nikoli však do prokliku na článek samotný. To bývá dost nepříjemné třeba v momentě, kdy si člověk zakládající si na co nejlepším češtinářském projevu všimne překlepů nebo pravopisné chyby, která se tam dostala třeba i omylem. Já například konkrétně často píšu automaticky a můj mozek nespolupracuje v danou chvíli s rukama, které automaticky napíší něco, co bych s propiskou v ruce nenapsala nikdy. To dělá to neskutečné soustředění na obsah. Proto spolupráce s Wordem. Jenomže ani ten není všemocný a překlepy a nesmysly se najdou. Pokud v tuto chvíli chcete něco změnit v článku dodatečně, můžete právě bojovat s problémem špatného aktualizovaného ukládání. To mě štve - nepopírám. Ale jako blogerku Nisu mě to štve daleko víc, protože tam mi často opravdu Word a kopírování textu hází klacky pod nohy a pak se vám v textu objeví něco, co tam být nemá - několik mezer navíc, nebo zvláštní čínské znaky a podobně. Což mě v povídce, která má být o čtenářském zážitku (ten pravopisné a jiné chyby kazí), vadí daleko víc, než v článku coby blogerka Sacharin. V článku se mi to jeví jaksi snesitelnější. Ale to je asi můj subjektivní pocit. (A ano, hádáte správně, blogerka Nisa a blogerka Sacharin jsou jedna a tatáž osoba a já mám konečně příležitost to sdělit blogerskému světu. Ale víckrát už to nepřiznám, neboť mi oddělená identita vyhovuje. Každopádně pravidelní čtenáři budou vědět své.)

A to je to jediné, s čím se osobně potýkám. Videa nevkládám a odkazy na Facebook v podstatě taky ne. Pokud tedy nepočítáme blogerku Nisu, která samozřejmě Facebook má. Ale vzhledem k tomu, jak jsem se nedávno vyjádřila skepticky ohledně sociálních sítí, tak by mi vůbec nevadilo, že ty odkazy a sdílení fungují nějak špatně. Nefungovaly jednu dobu ani statistiky. to mi rovněž nevadilo, a bylo mi to jedno, protože používám jiné, jak si můžete všimnout na mém blogu.

Jednou jedinou věcí mě Blog.cz dokáže rozpálit do běla tak, že vyhrožují odchodem a změnou adresy. Jsou tím okamžiky, kdy spadne celý server a není možné se k administraci blogu vůbec dostat. Jelikož se všemi ostatními technickými záležitostmi se dokážu nějak poprat. Článek zveřejnit znovu, nebo místo hromadného nahrávání obrázků - které prý nefunguje - prostě nahrát každý zvlášť. Ale co máte dělat, když se na daný server prostě nedostanete?

Jelikož teď už se mi to nějakou dobu nestalo, tak naivně doufám, že se mi to ani nestane v budoucnu. Nebo nikoli naivně - spíš nemám jinou možnost, pokud tu chci zůstat. Prostě věřit tomu, že to bude lepší. Kdybych v to nedoufala, dávno bych si sbalila svých pár švestek a přesunula se jinam. Ačkoliv upřímně, ještě netuším kam. Většinou, když se dívám na cizí blogy na jiných adresách nebo na svých vlastních doménách, prostě se mi grafika nelíbí. To je taky jeden z důvodů, proč tu zůstávám. Někdo může říct, že moje grafika je strašně obyčejná a že se mu nelíbí. Ale mně se právě zamlouvá ta jednoduchost. Stojím si za tím, že důležitější je obsah. Jo a fakt je taky ten, že nemám schopnosti na to, abych si ze svého blogu vytvořila něco designově lepšího. Prostě to neumím a momentálně se mi do toho nechce. Raději se budu věnovat oné španělštině, sledování recenzí na vodní dýmky, nebo třeba telefonátům se svou sestrou. V blogu prostě vede kvalita nad efektem. Komu se to nelíbí a uráží je můj blog esteticky, těm se omlouvám.

Každopádně vám radím, pokud máte Blog cz rádi, vydržte to. Stejně nám nic jiného nezbývá. Zálohujte si články k sobě, než je zveřejníte. Není to tak těžké. Rozčilovat se chvíli nad nahráváním obrázků nebo videí je zase pro změnu adrenalin. To je hodně nemístný humor, ale víte, co tím chci říct. Já se odsud prostě nehnu a budu doufat a věřit, že bude líp. Že tohle není konec. A že pokud přeci jenom něco končí, tak maximálně ta smutná éra technických problémů.

A jestli si můžu něco přát, tak bych si přála konstantnější péči o titulní stranu. Ne, že by to bylo úplně špatné. Mně osobně se často články z titulní strany líbí. A neříkám to proto, že jsem se na ní sama několikrát objevila. Říkám to proto, že je to pravda. Například poslední článek o německé porodnici mě opravdu inspiroval a mám sto chutí sbalit kufry a nejenom v Německu případně rodit, ale možná tam i žít. A to už jsem němčinu dávno zapomněla. Ta úroveň je tam prostě jinde. Takže děkuji autorce za inspiraci a tímto se omlouvám, že jsem jí tam místo komentáře zanechala jen plný počet hvězd.

Úsměvná mi přijde spolupráce s Tématem Týdne. Někdy téma zmizí z titulní strany hodinu po nedělní půlnoci, což pro mě býval dost problém, protože jsem občas TT vybírala právě v pondělí v brzkých ranních hodinách. Jakmile ale TT zmizelo z titulní strany a bylo tam jenom bílé nic, tak jsem vám, přátelé, netušila, jak se k článkům proklikat. Jindy tu TT máme o několik dní déle a nic se neděje. Trošku škoda. Ale jelikož jsme blogeři šikovní, tak se přizpůsobíme. No ne? A přiznejme si to, kdyby tomu tak nebylo alespoň v tomto případě, tak mě možná Téma Týdne netrkne k tomu, abych se vyjádřila a napsala tento článek.

Jak říkám já jsem tu doma. Není to ideální. Ale Hanko, já vám musím věřit. Já to chci zůstat. A proto vám věřím, že se to zlepší a že TV Nova Blog.cz jen tak nepoloží. Jako skalní milovník tohoto serveru vás o to prosím ačkoliv, když se rozhodne vedení, asi s tím nic neuděláte. Proto také nabádám blogery o trpělivost a snahu si technické problémy nějak kompenzovat bez zbytečných hromadných odchodů. Je to škoda. Blog.cz je úžasná komunita, kde jsou si blogeři strašně blízko. A kupodivu tomu tak bylo vždycky, ačkoliv se jména blogerů s časem mění. Máme tu skvěle Téma Týdne. A upřímně - když titulní strana funguje, tak mi přijde vizuálně hrozně příjemná. Já si moc přeji, aby blogeři zůstali věrní a vedení dodrželo slovo. Chci nový začátek pro Blog.cz. Zůstaňte tu se mnou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 29. května 2018 v 19:03 | Reagovat

Také tu chci zůstat. Ovšem ty technické problémy nechápu, dyť to přece šlo. Už jsem to někde psala, titulní strana je vizitka celého blogu.cz. Podívám se, furt ty stejné články, nevyměněné TT. Podívám se párkrát a přestane mě to bavit...hlavně, že ty zasr reklamy tam jsou... :-(

2 bluesovka bluesovka | E-mail | Web | 29. května 2018 v 19:11 | Reagovat

Aha, něco se tu děje... díky tobě jsem se dozvěděla proč se na titulce nic nemění. Snad to bude ok, vždyť jsem tu doma! :-D

3 Eliss Eliss | Web | 29. května 2018 v 19:15 | Reagovat

Hodlám to tu vydržet a baví mě to tu i přes ty technické problémy, opravdu nerada bych se přesouvala jinam, přece jen jsem tu nechala kus svého srdce...

4 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 29. května 2018 v 19:20 | Reagovat

[1]: Souhlasím, že titulní strana je vizitka serveru a když nefunguje, je to smutné. Při psaní článku jsem si uvědomila, kolik toho zlobí, nebo zlobilo. I tak chci věřit. Ale též to nechápu...

[2]: Ono se to tak nějak děje pořád, mám ten pocit. :D Dedukuju z komentářů na blogu vedení a už mě to nebaví. Samé stížnosti a skepticismus... Proč se nemění tutulka, ví jen Hanka, já ne... :)

5 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 29. května 2018 v 19:21 | Reagovat

[3]: I moje srdce tu zůstalo. :) Děkuji, že vydržíš. :)

6 hrachajdice hrachajdice | Web | 29. května 2018 v 19:41 | Reagovat

Já tu určitě zůstanu dokud to tu bude fungovat . Jsem tu jen něco málo přes rok a tak nevím, jak to tu bylo  kdysi. Nicméně mě štve , že se stále nedá psát na aktuální TT , ačkoliv už se rozjela anketa na další týden . Chápu adminku,že třeba zapomene ,ale poslední dobou se to stává až moc často .

7 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 29. května 2018 v 20:37 | Reagovat

Tady nemá cenu zůstávat. Ta nejlepší možnost je, že to tu zůstane jak je teď. Nic se nezlepší, páč to nikoho nezajímá. Standa to ke konci ved od 15 k 10, Bára od 10 ke 3, Hanka to na chvíli vytáhla na 5, ale zase už je to někde u 4. Jsou lepší, přívětivější hostingy, na kterých ani neotravují žádné reklamy.

8 Atunai Atunai | Web | 29. května 2018 v 22:23 | Reagovat

Mě blog.cz vždycky hrozně bavil hlavně kvůli vždy aktuální stránce a zajímavým článkům na ní, což se, alespoň podle mě, teď ne vždycky zrovna zadaří. A samozřejmě komunitě, která se tu vždy vytvářela. Nikdy tak nebylo nějak těžké najít zajímavé blogy ke čtení (to se u ostatních serverů říct nedá) a právě to jsem považovala za silnou stránku blogu.cz.
Bohužel, všechno se mění. Úvodní stránka (pro mě vždycky tak důležitá) se neobnovuje, odešel Standa, pak tu byla ta aféra s reklamami... Bylo toho dost a tak jsem se rozhodla blog přesunout jinam. I když se sem stále vracím a sleduju zdejší dění (alespoň z části), té volby nelituju. Snad se to tu trochu zlepší. Napsala jsem tu spoustu článků, s blogem jsem prakticky vyrůstala a byla by pro mě obrovská škoda, kdyby to mělo nějak upadnout. :(

9 Lux Lux | Web | 29. května 2018 v 23:34 | Reagovat

Krásně napsáno. Ano, já jsem kolikrát měla sto chutí odsud odejít a taky jsem odešla (ale spíš z důvodu psací krize..). Když jsem dostala chuť znova blogovat, koukala jsem po jiných doménách, ale tady se mi prostě líbí.

10 padesatka padesatka | E-mail | Web | 30. května 2018 v 9:07 | Reagovat

P.S. Zapomněla jsem napsat, že se mi Tvůj článek líbí.

11 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 1. června 2018 v 12:53 | Reagovat

[6]: Chápu tě, právě to, co je vidět, blogera nejvíc štve. Tedy neobnovená titulní strana a TT. Plus technické potíze. Snad bude líp.

[7]: Nejsi jediná, kdo si to myslí. Však spousta blogerů šlo jinam. A lhala bych, že jsem se alespoň nerozkoukávala po jiných možnostech. Koukala, ale stále víc věřím.

[8]: Doufám, že neupadne. Ano, Blog.cz má spoustu věcí, které ho dělají osobitým. Třeba se jednou ráda vrátíš. :-)

[9]: Tak nějak podobně to mám i já. :-)

[10]: Díky! :-)

12 klavesnicetuka klavesnicetuka | E-mail | Web | 2. června 2018 v 10:17 | Reagovat

já tu zůstávám protože jsem líná a poměrně blbá na to si založit jinde blog - jako študovat a to vše znovu, ne děkuji

no nepovažuji tě za konspiračního teoretiky, věřím, že většina lidí snad nevěří tomu co se píše na internetu, na informace má člověk kriticky nahlížet a ověřovat si je i z jiných zdrojů...

13 klavesnicetuka klavesnicetuka | E-mail | Web | 2. června 2018 v 10:17 | Reagovat

Jak to že jsem na tento blog nenarazila dříve?!

14 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 3. června 2018 v 23:33 | Reagovat

[12]:[13]:: Lii jsou pořád jenom lidi, takže se obávám, že většina spíš věří, ale zkusím být optimistická... ;-)
Chápu, přesouvat se nemusí být hračka. No zůstaneme a budeme doufat. :D Doufám, že tu nejsi naposled. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama