První homosexuální pár v ČR v rodném listě

19. května 2018 v 12:05 | Sacharin |  MOJE TIPY A ZAJÍMAVOSTI
Je to tak, vážení. A dobré zprávy já mám při dopoledni ráda. Když jsem psala o kampani - Jsme Fér - snažící se o změnu v zákoně a legalizaci institutu manželství i pro homosexuální páry, dotkla jsem se i tématu rodičovství homosexuálů. Ve zkratce připomenuto ČR umožňuje legální párovou pěstounskou péči a adopci jedním z homosexuálního páru. Tím samozřejmě druhý z dvojice nemá žádný právní nárok na vztah z dítětem. Což může být problém například po rozpadu vztahu. Ačkoli obecně vzato se prý homosexuální vztahy rozcházejí méně, než ty mezi mužem a ženou.

Pár gayů, o kterém hovoří článek portálu iDnes.cz ze dne 19. května 2018, ovšem chtěl vlastní dítě a chtěl, aby byli oba zákonnými tatínky. Jak na to? Hurá do Kalifornie v Americe. Tam je legální nejen náhradní mateřství (v ČR opět zatím protizákonné), ale i homosexuální rodičovství. Tudíž, ačkoli to musel oficiálně potvrdit soud, malá Karolína měla v americkém rodném listě dva tatínky.

Nyní už bylo potřeba jen poradit si s českými úřady. A to nebylo snadné. Opět to musel řešit soud. Tentokrát ten náš a ten Nejvyšší.

"Český právní řád do té doby neuznával rozsudky cizích států, kterými bylo určeno rodičovství k dítěti dvou osob stejného pohlaví, protože české právo dosud bohužel takové rodičovství neumožňuje. Ale v situaci, v níž už byl rodinný život fakticky i právně vytvořen formou náhradního mateřství, bylo takové rozhodnutí v rozporu s nejlepším zájmem dítěte. Díky nálezu Ústavního soudu je to tak, že pokud v Americe vznikne rodinný život na legální bázi, je povinností všech orgánů veřejné moci jednat tak, aby se rodina mohla rozvíjet, a musí být respektovány právní záruky, které chrání vztahy dítěte a jeho rodičů," sdělila portálu iDnes advokátka páru.

Tak konečně. Doufám, že tohle je první vlaštovka značící, že pokrok nezastavíš. Ano, nemám nic proti homosexuálům, přeji jim lásku a rovnoprávnost. A doporučuji kliknout na originální článek, z něhož čerpám: https://zpravy.idnes.cz/homosexualni-par-nejvyssi-soud-dva-otcove-fjw-/domaci.aspx?c=A180507_133859_domaci_nub

A taky připomínám článek o krátkém Youtube počinu, filmu s názvem Love is all you need. Ano v angličtině, ale tak jednoduchou a jasným dějem, že umět jazyk snad ani nepotřebujete. Co kdyby byli heterosexuálové menšinou? Tu obrácenou perspektivu prostě miluju.

V neposlední řadě připomenu silné a bohužel stále potřebné video o homosexuální orientaci youtubera Kovyho. Zmínila jsem se o něm v článku proti sociálním sítím.

Láska to je, oč tu běží. Homo, či hetero - to už je fuk. Tak se mějte rádi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zlozana Zlozana | E-mail | Web | 19. května 2018 v 12:27 | Reagovat

To je skvělý krok kupředu, tatínkům to moc přeju:)

2 bluesovka bluesovka | E-mail | Web | 22. května 2018 v 19:53 | Reagovat

Milá Sacharin,můj synovec je také teplouš. Píšu to normálně, protože o tom tak spolu mluvíme. Myslím, že jsem o jeho odlišné orientaci věděla dřív, než on sám se s ní začal prát. A popral se dobře. Já sama ho beru takového, jaký je. Nedělám rozdíly, neodsuzuju, nekritizuju, ať si žije svůj život jak nejlépe umí a přeju mu to, protože to nemá lehké. Přiznám se, že nijak víc tuto problematiku nesleduji, ale homosexuálové jako rodiče - proč ne, proboha. Pokud bude jejich potomek dostávat pořádný ranec lásky, je to jen v pořádku. Omlouvám se, jiný komentář nemám. :-D

3 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 29. května 2018 v 18:36 | Reagovat

[1]: Já taky. :)

[2]: Synovce pozdravuj. Jsi super žena! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama