Komu na Vánoce uděláte radost vy?

20. listopadu 2017 v 10:31 | Sacharin |  MOJE TIPY A ZAJÍMAVOSTI
Každý rok přemýšlím, jak udělat na na vánoce nejenom sobě. Vždyť je na světě tolik smutných lidí. S bývalým přítelem jsme třeba odtrhávali přáníčka ze stromků splněných přání. Tuším, že od hitrádia Vysočina. Letos tu mám pro vás dva tipy, kterými se můžete inspirovat i vy.


"Ježíškova vnoučata vznikla na podzim roku 2016 na dvorku Českého rozhlasu v Jihlavě. Novinářka Olga Štrejbarová si při jednom svém natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit. Nápad byl na světě." (zdroj)

Já bych k tomu dodala snad jen to, že je to akce celorepubliková. Můžete si přání seniorů selektovat například podle kraje a ceny. Tak do toho, vždyť je to tak krásná věc. Kromě hmotných dárků můžete ale také věnovat zážitek. Zkuste to. Třeba tam najdete něco, co je ve vašich silách. Zažitky jsou přece na celý život. Jen je mi těžko z vědomí, kolik seniorů a seniorek si přeje třeba setkání s Karlem Gottem a výlet k moři... Na všechny se nejspíš duch vánoc neusměje. Ale kdoví...


"Cílem projektů je zlepšení podmínek pro zaměstnanost rodičů s malými dětmi. Dětské skupiny tak podporují rovné příležitosti při vstupu na trh práce. Cílovou skupinou jsou děti od 2,5 let - 6 let. Do dětské skupiny jsou zařazeny děti rodičů, kteří se snaží o návrat na trh práce - musí být splněna podmínka, že minimálně jeden z rodičů je zaměstnán, vykonává podnikatelskou činnsot, studuje a nebo je registrován na Úřadu práce a aktivně si hledá zaměstnání." (zdroj)

Integrační školičky Smíšek jsou v Praze čtyři. Harfa, Jarov, Vinohrady a Karlín. Kromě toho zajišťuje Smíšek třeba troje jesle. Však na stránkách toho najdete dost. I fotografie. Není smutné, kolik dětí nedostane pod stromeček byť třeba jen jednu obyčejnou panenku?

Snad jsem vás inspirovala. Já budu plnit přání. A co vy?

Hezký den přeje Sacharin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evička Evička | 24. listopadu 2017 v 15:22 | Reagovat

Děkuju za ispiraci:) určitě z toho něco vyberu :)

2 Eduard Nud Eduard Nud | 25. listopadu 2017 v 8:47 | Reagovat

Já bych si přál to, co se ani nedá koupit. Co se dá jedině darovat. Člověk člověku. Vlídné zacházení, úsměv, šťastný a spokojený zbytek života. A nejen na vánoce.

3 jmenuju-se-sacharin jmenuju-se-sacharin | E-mail | Web | 26. listopadu 2017 v 11:54 | Reagovat

[1]: Rádo se stalo. :)

[2]: Přeji ti, aby se ti tvé přání splnilo. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama